Блог Хороняки Олени
 Блог
Головна » 2016 » Квітень » 24 » Дидактичні ігри
13:43
Дидактичні ігри

Підбери фігури за величиною.

Матеріал гри: геометричні фігури (квадрати, прямокутники, круги, трикутники) різних розмірів або інші дрібні предмети, картки із зображеннями предметів тощо.

Зміст гри: Вчитель пропонує учням із кожного роду по одному) поділити фігури на 2 або 3 групи за розмірами. Найкраще, коли всі учні можуть брати участь у грі.

Знайти помилку.

Матеріал гри: картки з прикладами та числами, таблиця, набірне полотно.

Зміст гри. Учитель вивішує на дошці таблицю із записами і пропонує знайти помилку. Можна замість таблиці зробити відповідні записи на дошці або виставити картки на набірному полотні.

Знаю.

Зміст гри. Учитель пропонує дітям, починаючи з першої парти, почати лічбу вголос. Кожен учень по порядку та встановити (попередній сідає), називаючи наступне число. Замість числа 5п’ятий учень повинне сказати “Знаю”, а наступний почати лічбу з одиниці і т.д. до останнього учня класу. Слово “знаю” разом з п’ятим учнем можуть говорити вголос усі учні ласу. Це слово можна говорити замість будь-якого іншого числа (пізніше ділити клас на 3,5, 7, 9 тощо).

“Знаю” можна говорити замість всіх парних (непарних) чисел або замість чисел, що містить певну цифру (наприклад 3, 13, 23, 3 .).

Багато – мало – один.

Матеріал гри: у кожного учня на парті лічильні палички (або будь-який інший матеріал, а саме: олівців, геометричні фігури, картинки із зображенням різної кількості предметів тощо).

Зміст гри: Учитель називає слово: “багато”, “мало”, “один”, а учні повинні мовчки показати відповідну кількість предметів. Що гру можна ускладнити.

Слідуючі ігри використовую на уроках математики до теми « Усна й письмова нумерація в межах 1000». 3 клас.

 Утворіть трицифрове число

Дидактична мета. Опрацювання навчального матеріалу, пов'язаного з утворенням чисел у межах 1000 та із значенням нуля у запису чисел.

Обладнання. Картки з цифрами 0—9, аркуш паперу, олівець.

Зміст гри. Учитель пояснює учням:

— У цю гру кожен з вас гратиме з сусідом по парті.

Виберіть 3 картки. За їх допомогою утворіть трицифрове число. Запишіть його олівцем на аркуші паперу.

За допомогою цих самих карток утворіть різні трицифрові числа, які тільки зможете.

Дайте свій аркуш із записами на перевірку сусіду по парті.

Сусід підрахує набрані вами бали, виходячи з того, що за будь-яке з різних, утворених вами трицифрових чисел вам нараховується 1 бал. За кожне пропущене вами при утворенні число та неправильно утворене трицифрове число з вас знімається Г бал.

Після перевірки гравці знов беруть по 3 картки і за їх допомогою утворюють різні трицифрові числа, і все повторюється, як на першому етапі гри.

 Це тисячі, сотні, десятки чи одиниці?

Дидактична мета. Відпрацьовувати розуміння суті помісцевого значення цифри у запису числа, навчати виконувати тестові завдання.

Обладнання. Плакат, на якому зображено завдання для команд.

Зміст гри. Учитель ділить клас на дві команди, вивішує на дошці плакат і знайомить учнів з малюнками та інформацією, яку він містить.

— Гепарди, зображені вгорі, нагадують, що у запису числа 7 834 цифра 7 означає тисячі, цифра 8 — сотні, цифра 3 — десятки, цифра 4 — одиниці.

Гепарди, що справа, уважно стежать, щоб завдання, запропоновані командам, були правильно виконані. За кожне правильно виконане завдання команда одержує 2 бали, за неправильно виконане завдання з команди знімаються 2 бали. '

Завдання 1—6 — для першої команди, завдання 7—12 — для другої.

Формулювання завдання до 1-ї команди

У кожному з чисел вправ 1—6 виділена одна цифра. Обведіть фломастером відповідь, яка вказує, що саме означає виділена цифра — тисячі, сотні, десятки чи одиниці.Формулювання завдання до 2-ї команди У запису числа обведіть цифру згідно з умовою.

Категорія: Дидактична скринька | Переглядів: 298 | Додав: elena06021970 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Середа, 09.07.2025, 07:27
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Block title
Категорії розділу
Вчимо та розвиваємо [3]
Дидактична скринька [1]
Головна сторінка [7]
Виховуємо особистість [18]
Дошка оголошень [28]
Вхід на сайт
Пошук
Block title
Block title
Календар
«  Квітень 2016  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • Video Tutorials
  • http://gannoop-nvk.edukit.zp.ua/
  • Best uCoz Websites
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Сайт Хороняки Олени.E-mail:elena06021970@meta.ua © 2025
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz